Memur-Sen Çorum İl Temsilciliği teşkilat buluşması

ÇORUM 4 Mart 2024 08:43
Videoyu Aç Memur-Sen Çorum İl Temsilciliği teşkilat buluşması
A
a

Memur-Sen Çorum İl Temsilciliği teşkilat buluşması yapıldı. Çorum Hitit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde yapılan programa sendika üyeleri büyük bir ilgi gösterdi.Programa Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın,Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalıçın,Başkan yardımcısı Ali Yıldız ve Memur-Sen Çorum Başkanı Fatih Okumuş ve davetliler katıldı..Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Fatih Okumuş ise konuşmasına vefatının 13. sene-i devriyesinde Milli Görüş hareketinin kurucusu ilim ve siyaset adamı merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocayı rahmet, minnet ve dua ile anarak başladı.Memur-Sen Çorum İl Temsilciliği olarak kamu alanında faaliyet gösteren 10 hizmet kolunda yaklaşık 10 bin üyesi ile Türkiye’de olduğu gibi Çorum’da da en büyük sivil toplum kuruluşu olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirten Fatih Okumuş, “Değerler sendikacılığı şiarıyla, üyesine hizmeti önceleyen, sorunlarının çözümü için gece gündüz demeden sahada mücadele eden görevi ne olursa olsun samimiyetle gayretle çalışan tüm teşkilatımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Örgütlü gücümüzü genişletmek için Kadın Komisyonumuz ve Engelli Komisyonumuzla aktif bir şekilde faaliyetler yürüterek farkındalık oluşturuyor ve yeni söylemlere imza atıyoruz. Emeklilerimizin sesini daha fazla duyurmak ve haklarını korumak için Emekli Memur-Sen merkez teşkilatımızla birlikte ilçe teşkilatlanmamızı da çok şükür tamamladık. Genç Memur-Sen’imiz öncülüğünde yürüttüğümüz Bir Bilenle Bilge Nesil projemizi bu yıl Kudüs ve Mescidi Aksa teması ve 1500 öğrencimizle mart ayı sonunda başlatacağız. Emek veren tüm eğitim çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz dedi.Çorum'lu hemşehrimiz Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, konuşmasında 28 Şubat'ın yıl dönümünde geriye dönüp baktığımızda Türkiye'de ulusal alanda vesayetle mücadelede önemli yol aldık. Dün ülkemize yaşatılan korkular, kaygılar, kuşkular geride kaldı. Bariyer ve barikatlar aşıldı ifadesini kullandı.
  • Katsayı zulmünün bitirilmesine, 8 yıllık kesintisiz eğitim dayanması ile toplum mühendisliği yapanların pabucunun dama atılmasına, turnikelerin sökülmesine, kamusal alan yalanı ile temel hak ve özgürlüklere getirilen sınırlamanın ortadan kaldırılması için 12 milyon 300 bin imza ile ortaya koyduğumuz iradenin bir neticesi olarak kadınların kategorize edilişine son verilmesine varana kadar pek çok adım atıldı.
  • Şimdi sıra mağdurların hakkının tam iadesindedir. "27. Yılında 28 Şubat Mağdurların Sorunları ve Çözüm Önerileri" raporumuzu örgütlü yapıların akıl terinin bir sonucu olarak ortak iradeyle açıkladık. “28. Yılında 28 Şubat Mağdurlarının Sorunları” cümlesine mahal vermeyecek şekilde bir an önce gerekli adım atılmalı, hakları iade edilerek mağdurların yüreği soğutulmalıdır dedi...


Programda konuşan Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "28 Şubat'ın yıl dönümünde geriye dönüp baktığımızda Türkiye'de ulusal alanda vesayetle mücadelede önemli yol aldık. Dün ülkemize yaşatılan korkular, kaygılar, kuşkular geride kaldı. Bariyer ve barikatlar aşıldı. Katsayı zulmünün bitirilmesine, 8 yıllık kesintisiz eğitim dayanması ile toplum mühendisliği yapanların pabucunun dama atılmasına, turnikelerin sökülmesine, kamusal alan yalanı ile temel hak ve özgürlüklere getirilen sınırlamanın ortadan kaldırılması için 12 milyon 300 bin imza ile ortaya koyduğumuz iradenin bir neticesi olarak kadınların kategorize edilişine son verilmesine varana kadar pek çok adım atıldı. Şimdi sıra mağdurların hakkının tam iadesindedir. "27. Yılında 28 Şubat Mağdurların Sorunları ve Çözüm Önerileri" raporumuzu örgütlü yapıların akıl terinin bir sonucu olarak ortak iradeyle açıkladık. “28. yılında 28 Şubat mağdurlarının sorunları” cümlesine mahal vermeyecek şekilde bir an önce gerekli adım atılmalı, hakları iade edilerek mağdurların yüreği soğutulmalıdır” dedi.

Kaynak : www.hitittv.net
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.net Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

sol reklam
Önce çevre
Erdoğan reklam